Vánoční cukroví po turecku

/, turecká kuchyně, Vánoce v Turecku/Vánoční cukroví po turecku

Vánoční cukroví po turecku

Tentokrát trošku z jiného soudku:)
Blíží se vánoce a ja už přemýšlím co dobrého upeču. Mnoho z nás co bydlíme v Turecku jezdíme na vánoce do Čech, ale jsou i tací co tady zůstávají a nebo se vrací už na Silvestra. 
A tak si tu krásnou vánoční atmosféru dokážeme vytvořit i zde.
Je skvělé, že Turci převzali tradici vánočního zdobení. Vánoce se zde sice neslaví, ale Nový rok o kterém jsem už dříve psala ano http://madebymishi.blogspot.com.tr/2013/12/vanoce-aneb-turecky-novy-rok.html. Právě výzdoba je stejná jako naše vánoční a tak můžete každoročně ve městech a obchodech vidět vánoční stromečky, dárečky atd.
 
Když jsem se tak ponořila do hledání, co bych tak tento rok svým klukům upekla za vánoční cukroví, uvědomila jsem si, že je to obdoba tureckých KURU PASTA nebo KURABİYE, které se tady dají sehnat po celý rok v každém cukrářství:)
 
Recept na vanilkové rohlíčky jsem minule objevila dokonce v jednom časopise.
 
kuru pasta
 
Vanilkové rohlíčky-Vanilyalı Ay kurabiyesi
 
 
Banánky-Tırtıl kurabiye
 
 
Linecké-İki katlı kurabiye
 
Vánočka-Paskalya çöreği
 
Perníčky-Zencefilli/Tarçinli kurabiye nebo Noel Kurabiyesi
 
 
Pusinky-Beze
 
Rozhodla jsem se, že tentokrát obohatím české cukroví o něco tureckého:) A tak jdu hledat něco co by se na vánoční stůl hodilo.
 
Prvně kouknu co je na internetu: 
 
 
 Pak vytáhnu své časopisy s recepty:) A nakonec se s vámi ráda podělím o nějaký ten extra turecký recept:)
By |2018-09-07T21:31:29+03:00Kasım 9th, 2015|Genel, turecká kuchyně, Vánoce v Turecku|0 Comments

About the Author:

MERHABA! Jmenuji se Michaela Canbulat a od roku 2008 žiju v Turecku, které se mi stalo druhým domovem. Turecko jsem si zamilovala a turecký jazyk mi otevřel dveře do tajů této úžasné krajiny. Díky turečtině jsem mohla pochopit tureckou kulturu, náboženství a Turky a tím také získat plno skvělých tureckých přátel. Znalost tohoto úžasného jazyka mi také dala nezávislost – možnost se v Turecku cítit jako doma, vyjádřit své pocity a potřeby lidem kolem sebe.