Učení se turečtiny a speciálně slovíček nemusí být vždy otrava. Jde o to jak se k tomu sami postavíme. Pro mě byla vždy otrava učení slovíček ve sloupečku. Některá slova se mi pamatovala lépe a některá hůře. Hodně se mi také stávalo, že jsem si ani za boha nemohla vzpomenout na slovíčko, které jsem zrovna potřebovala, ale s naprostou přesností jsem věděla slovíčka pod a nad, tak jak jsem je měla napsány ve sloupečku.

Aby si člověk zapamatoval nějaké slovíčko, musí zapojit více smyslů. Je třeba si to slovíčko spojit s určitou věcí, situací, vůní atd.

Proto se snažím své studenty motivovat ke sledování tureckých seriálů a čtení knich už od úplného začátku jejich seznamování se slečnou turečtinou:)

Většinou mě studenti, ale moc neposlouchají a do sledování seriálů nebo čtení se pouštějí docela pozdě.

Ano, naprosto chápu, že někdo nechce prosedět 2 hodiny u tureckého seriálu nebo třeba nerad čte. Ale věřte, že těch alernativ k poslechu je docela hodně.

Řekla bych, že 99,9 procent mých studentů rádo cestuje. Proto jsem se rozhodla vám sem hodit pár možností, kde čerpat nová slovíčka, cvičit poslech a přitom se na pár minut ocitnout přímo v našem milovaném Turecku.

Nenuťte se do učení. Užívejte si to a poznávejte přitom místní krajinu, zvyky a kulturu.

KOLAY GELSİN:)CESTUJEME PO TURECKU

Lezzet Haritası

http://www.showtv.com.tr/program/videolar/lezzet-haritasi/155953

 
 

DAVETSİZ MİSAFİR